Ücretsiz Deneme Dersleri
 
 

 

· ÇOCUKLARIMIZ 54. SUZUKİ KONSERİNDE TOKYO’DA
  ÇOCUKLARIMIZ 54. SUZUKİ KONSERİNDE TOKYO’DA Keman öğrencilerimizden Ekin, Eriz, Lara, Nehir, Senem ve Sesil 4 Nisan 2018 tarihinde Tokyo’da düzenlenen 54. Suzuki Method Grand Konserine katılma ve Tokyo şehrini ziyaret etme şansı yakaladılar. Bu güzel ve anlamlı yolculukları 30 Mart tarihinde başladı. Çocuklarımız konser gününe kadar birçok tarihi ve turistik mekanları ziyaret ederek Japon kültürü, yemekleri ve Tokyo’daki yaşam ile ilgili birçok bilgi öğrendiler. Eğitmenlerimizden Gözlem Özdeğirmenci, Turgay Hilmi ve İzlem Özdeğirmenci’nin refakat ettiği çocuklarımız aynı zamanda konser için hazırlıklarına da devam ettiler. Çocuklarımızın 2000 Suzuki öğrencisi ile aynı sahnede hem bizleri hem de Kuzey Kıbrıs’ı temnsil ettiklerini görmek bizler için büyük guru ve onur kaynağı oldu. İzleyiciler arasında Japonya Kralı, eşi ve Presnesin de olması ayrı bir güzellik ve şans oldu. Bu konser eğitmenlerimiz için çok duygusal ve anlamlı dakikalar oluştururken, çocuklarımız için de muhteşem bir deneyim ve unutulmaz anılar kazandırmıştır.
 
   
· ÇOCUKLARIMIZ JAPONYA YOLCUSU!
  Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu olarak Japonya’nın Tokyo kentinde 4 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan 54. Suzuki Method Grand Concert için davet almış bulunmaktayız. 54. Suzuki Method Grand Concert bu yıl Dr. Shinichi Suzuki’nin 120. doğum yıldönümü anısına TERI (Talent Education Research Institute) tarfından organize edilmektedir. Okulumuz ve ülkemiz çocuklarının böylesine büyük ve önemli bir konserde yer almaları bizleri gururlandıracaktır. Suzuki eğitimi almakta olan altı öğrencmimizin katılacağı bu etkinliğe farklı uluslardan binlerce çocuğun katılması planlanıyor. Grand Concert’e katılacak öğrencilerimizi şimdiden tebrik ediyor, yolunuz açık olsun diyoruz.
 
   
· ANTİK TİYATRODA CLASSIC NIGHTS
  SALAMİS ANTİK TİYATRODA CLASSIC NIGHTS 3-4 AĞUSTOS 2017 Kibris Sanat Kurucusu ve Genel Müdürü Turgay Hilmi ve Gazimağusa Belediyesinin ortaklığı ile Salamis Harabeleri Antik Tiyatroda yurt dışından 250 sanatçının katılımı ile iki muhteşem yardım konseri düzenlendi. Konserlerde Beethoven’ın 9. Senfonisinin yanı sıra, George Gershwin’in eserleri ve son olarak da Kamran Aziz’in “Al Yemeni Mor Yemeni” ile “Kıbrısım” türküleri seslendirildi. 80 kişilik Zurich Akademik Orkestrasının yanı sıra Almanya ve Avustruya’dan farklı korolardan gelen 250 ye yakın sanatçı da Kıbrıs Sanat Gençlik ve Çocuk Korosu ile sahne aldı. Gerçekleşen her iki konser de sanatseverler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı. Konserlerin gelirleri Özel Eğitim Merkezi ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışlandı.
 
 
   
· 2017 BALE VE DANS TEMSİLİ
  30 Haziran 2017 Cuma günü, her yıl olduğu gibi çocuklarımız, eğitmenimiz Ceren Sökmen’in gözetiminde, muhteşem bir bale ve dans temsili sahnelediler. Çocuklarımzın heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Salonu tıklım tıklım dolduran izleyicilerden de hem bol bol alkış aldılar hem de büyük beğeni topladılar. Bu başarılı temsil de görev alan tüm çocuklarımıza gösterdikleri performans için, eğitmenlerimize çalışmaları ve organizasyon için, ve son olarak velilerimize destekleri için çok teşekkür ederiz.
 
   
· 2017 MÜZİK KONSERLERİ
  18 Haziran 2017 Pazar günü Çatalköy Erol Avgören Kültür Merkezinde üç tane müzik konseri ile çocuklarımız ailelerinin ve müzikseverlerin karşısına çıktılar.
 
   
· Gençlik Senfoni Orkestrası Kuruluyor
  Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu çocuk ve gençlik senfoni orkestrası kuruyor. Senfonik bir enstrüman çalıyorsanız hemen başvurun. Detaylar için 0392 816 00 39
 
   
· "SUZUKI GALA KONSERİ"
  Yetenekli çocuklarımız ve genç müzisyenlerimiz 29 Nisan 2016 Cuma günü saat 19:30 da Bellapais Manastırında sahne alacak. Siz de gelin hem çocuklarımızı hem de KT Ortopedik Özürlüler Derneğine destek olun. Giriş Ücretsizdir. Daha detaylı bilgi için 0392 816 00 39
 
   
· Genç Piyanistler Sahnede Parladı
 

22 Kasım 2015 Pazar günü Bellapais Manastrırında gerçekleşen “Genç Piyanistler Geçidi” birbirinden değerli misafirlerimiz ve mükemmel dinleyicilerimiz ile hem yoğun hem de çok güzel geçti. Konsere KKTC Turizim Bakanımız Sayın Dr.Faiz Sucuoğlu eşi ile birlikte katılırken, konser alanı neredeyse tamamen doldu ve izleyiciler ilk andan son ana kadar alkışları ile gençlerimizi yürekten desteklediler.

Konserde sahne alan öğrencilerimiz de bu mutlu ve anlamlı günde yanlarında olan tüm herkese yürekten teşekkür ettiler. Bizler de Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu olarak etkinliğimizi daha renkli kılan ve alkışları ile bizleri destekleyen tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

 
   
· Genç Piyanistler Geçidi
 

22 Kasım 2015 Pazar günü Bellapais Manastrırında yer alacak konserimize tüm müzikseverler ve öğrencilerimiz davetlidir.

Konser KKTC Turizim Bakanı Sayın Dr.Faiz Sucuoğlu Himayelerinde yapılmaktadır.

 

Giriş Ücretsizdir.

 
   
· KIBRIS SANAT’TA DERSLER BAŞLADI
  Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu 2015 – 2016 eğitim yılına tam zamanında 1 Eylül 2015 Salı günü başladı. Eğitmenlerimiz ve çocuklarımız uzun ve güzel geçen bir yaz tatilinin ardından birbirlerini tekrar görmekten duydukları mutluluğu dile getirirken, biz de tüm çocuklarımıza ve eğitmenlerimize sanat dolu, başarılı ve eğlenceli bir eğitim yılı diliyoruz.

Bu yıl yine Girne, Lefkoşa ve Lapta şubelerimizde sizlere aynı kalite ve özen ile sunacağımız Müzik ve Bale eğitimimiz ile sizlerle buluşmak için hazırız.

 
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Albüm | Kadromuz | Basın | Duyurular | Etkinlikler | Videolar | İletişim
Tüm Hakları Saklıdır @ 2009 Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulları